Innowacyjność

Urządzenia FFSolution FH Double wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, niespotykanymi nigdzie indziej na rynku. Celem naszych szwajcarskich konstruktorów było osiągnięcie najwyższej skuteczności czyszczenia DPF / FAP / GPF przy zachowaniu jak największej wydajności urządzenia. Sprawdź czym wyróżniają się nasze produkty. Poniżej cechy urządzeń FH2 i FH3 Double.

Poznaj pierwsze 4 korzyści:

Podwójny obieg wody

Dwie pompy pracujące w niezależnych układach. Pierwsza pompa obiegowa zapewnia ciągłą filtrację wody ze zbiornika brudnego oraz uzupełnia bufor wody czystej zawsze dostępnej dla czyszczonego DPF. Druga pompa pobiera wodę ze zbiornika czystego i służy tylko do czyszczenia DPF. Dzięki temu stopień przytkania filtrów urządzenia nie ogranicza przepływu wody do DPF. Woda jest w ciągłej filtracji nawet wtedy, gdy DPF jest w trakcie suszenia.

Efektywne suszenie DPF

DPF poddawany jest suszeniu powietrzem z turbiny o wysokim wydatku sterowanej falownikiem, dogrzewanym 3-fazową nagrzewnicą. Ta technologia wytwarza znacznie więcej gorącego powietrza niż turbina bez falownika. Jest w stanie osuszyć DPF z wody i pary wodnej oraz umożliwia rzetelne badanie przepustowości filtra także w ciężarówkach. Niedosuszony DPF dławi nieraz bardziej, niż DPF zabrudzony oraz powoduje dymienie samochodu na biało. Suszenie usuwa także pozostałości sadzy i popiołu!

Sprawdź DPF przed i po

FH mierzy przeciwciśnienie DPF w mbarach przed i po jego czyszczeniu oraz drukuje protokoły, zatem klient sam może ocenić różnicę w dławieniu i potwierdzić jak skutecznie przebiegła regeneracja jego DPF.

Dwa na raz

Każde urządzenie FH posiada funkcję Double, która czyści jednego DPF, a drugiego już suszy w tym samym momencie! Zregeneruj 12 DPF w 1 dzień!

featured

Mamy ich przynajmniej 8:

Filtracja 3-5 mikronów

Specjalistyczne filtry zatrzymują cząstki powyżej 3-5 mikronów. Jest to bardzo istotne dla nowych DPF EURO6, gdzie pory monolitu mają zaledwie 8 mikronów. Zastosowanie słabszych filtrów np. 10 mikronowych spowodowałoby, że to sam DPF zacząłby filtrować brudną wodę z maszyny! Zatem zamiast czyścić DPF, byłby on zatykany na maszynie popiołem z porzednio mytych DPFów.

Duża kabina w FH3

FH3 zostało skonstruowane także do największych katalizatorów i filtrów cząstek stałych z samochodów ciężarowych. Szerokość całego urządzenia to aż 275 cm. Pomaga to też w obsłudze małych DPF z długą rurą wydechową. Kabina jest jednocześnie zespawanym zbiornikiem, a pod drzwiami zastosowano specjalna rynnę, co uniemożliwia wycieki wody. Siłownik do modularnych DPF jest po lewej stronie, co jeszcze bardziej zwiększa przestrzeń na DPF z SCR z EURO6.

Niskie koszty obsługi

Ceny netto:
Filtry 1049 zł/kpl - średnio na 100+ DPF
(10 zł/DPF),
Detergent - 1800 zł - na 500 DPF
(3,6 zł netto/DPF).
Razem z prądem:
średnio 20 zł/DPF

Ekologia

Urządzenie pracuje w obiegu zamkniętym. Uzupełnianie wody, która okresowo odparowuje następuje automatycznie. Detergent jest biodegradowalny. Sadza, popiół, olej silnikowy i inne zanieczyszczenia zostają osadzone na filtrach w urządzeniu, które należy poddać utylizacji.

featured

To nie wszystko!


5 kwietnia 2018 r. na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu, miała miejsce światowa premiera metody czyszczenia DPF wraz z innowacyjnym zaworem FFSolution. Opatentowane rozwiązanie jeszcze szybciej i dokładniej regeneruje DPF.

Z kolei w marcu 2020 r. FFSolution wprowadziło nowy system szybkiego suszenia o nazwie F.E.D. (Fast Eco Drying), który absorbuje wodę z suszonego DPF/SCR.

Na oba rozwiązania FFSolution uzyskało aktywny patent w Zurychu o zasięgu odpowiednio europejskim i ogólnoświatowym.

SYSTEM F.E.D. FFSOLUTION

Jeszcze szybsze suszenie DPF/SCR


team
WPROWADZONY W 2020 R.

Nowy system absorbuje wodę z DPF w pierwszej fazie suszenia, a następnie ją odseparowuje od powietrza

System przygotowano jako opcja do współpracy z FH2 i FH3. Urządzenia posiadają funkcję suszenia, a F.E.D je dodatkowo przyspiesza

System współpracuje z automatyką urządzenia i gotowymi programami

Zastosowanie do DPF/FAP osobowych i ciężarowych oraz SCR

Oszczędzasz czas, gdyż suszenie to najdłuższa część procesu regeneracji DPF, a teraz można ten okres skrócić

FFSolution posiada aktywny patent o zasięgu światowym na to rozwiązanie

Możliwość upgrade'u starszych maszyn FH2/3 o ten system

Zobacz film o systemie F.E.D.

zawór FFSolution

Najskuteczniejsze rozwiązanie do czyszczenia DPF/FAP na rynku


team
WPROWADZONY W 2018 R.

Innowacyjny zawór FFSolution umożliwia jeszcze dokładniejsze i szybsze czyszczenie filtrów DPF/FAP

Zawór współpracuje z FH2 i FH3 z użyciem specjalnego programu sterującego

Zawór wytwarza odpowiednie ciśnienie wewnątrz DPF, a następnie otwiera się w odpowiednim momencie, usuwając sadzę i popiół z całej objętości DPF/FAP

Metoda ta nie wymaga już obracania DPF podczas czyszczenia

Jeszcze lepiej usuwa zabrudzenia

Rozwiązanie opatentowane - FFSolution posiada aktywny patent europejski

Promocja:
Zawór FFSolution w cenie FH2 (po wybraniu opcji) i w standardzie w FH3

Zobacz film o FH2 z użyciem zaworu

Dowiedz się jak wyglądają etapy regeneracji filtra DPF!
Dzięki naszym rozwiązaniom, to naprawdę proste.

step-1
01

Montaż i test


Po dobraniu i montażu adapterów, DPF jest montowany na FH Double w celu zbadania przeciwciśnienia. Urządzenie drukuje wynik z pomiaru. Wraz z urządzeniem dostarczany jest rozbudowany pakiet elementów montażowych dobranych pod pojazdy dostępne na polskim rynku.

step-2
02

Czyszczenie wodne


Procedura regeneracji polega na podawaniu wody o wysokim przepływie wraz z impulsem powietrza o odpowiednio dobranym ciśnieniu. W czasie rzeczywistym podawane jest aktualne dławienie filtra cząstek stałych. Efektywne czyszczenie wymaga obracania DPF, aby przesunąć popiół w kanałach, co sygnalizuje FH. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie innowacyjnego zaworu FFSolution, który nie wymaga obracania DPF.

step-3
03

Suszenie oraz test


Suszenie za pomocą turbiny powietrznej sterowanej falownikiem i 3-fazowej nagrzewnicy usuwa wodę i parę wodną z DPF, a także likwiduje pozostałości sadzy i popiołu w mocno zabrudzonych filtrach. Opcjonalny system F.E.D. dodatkowo absorbuje wodę skracając czas suszenia. Ostatnim etapem jest wydruk przeciwciśnienia dla porównania wartości przed i po czyszczeniu DPF.

zadowolenie klientów

Celem konstruktorów FH Double było opracowanie wydajnego, efektywnego i prostego w obsłudze rozwiązania do serwisowania filtrów czątek stałych oraz katalizatorów. Najwyższa jakość użytych podzespołów oraz szwajcarska myśl techniczna przełożyła się na zadowolenie klientów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Na polskim rynku funkcjonuje już ponad 50 maszyn FH2 i FH3 Double.

test1

Technologia FFSolution pozwala w pełni wyczyścić filtr cząstek stałych bez potrzeby rozcinania czy wypalania filtra.

Marek
test2

FFSolution to przemyślane rozwiązania.
W FH2 zaskakuje intuicyjność obsługi.

Dariusz
test1

Jeżeli dalej tak pójdzie, to urządzenie zwróci się za pół roku pracy! ;)

Michał
test2

Do tematu podchodziłem sceptycznie, jednak FH2 wyczyściło każdy dostarczony do mnie DPF. Rewelacja!

Bartosz
test1

To działa! To był dobry wybór.

Piotr
test2

Najwięcej funkcji ze wszystkich dostępnych maszyn na rynku.

Robert

Oferta


Poznaj ceny, specyfikacje i różnice między
urządzeniami FFSolution - TRWA PROMOCJA!
plik PDF


Oferta

INNOWACYJNOŚĆ


Zobacz czym się wyróżnia na tle innych maszyn
- zaświadczenie o innowacyjności FH3
plik PDF


Zaświadczenie

ULOTKA


Nowa ulotka na 2021 rok

plik PDF


Ulotka
appstore

Dystrybucja w polsce

Wyłącznym dystrybutorem urządzeń FFSolution na teren Polski jest firma Gładysek sp.j.

Gładysek Spółka Jawna


Aleja Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 11
31-476 Kraków
tel:124129989
tel:124115658

kontakt@gladysek.pl
www.gladysek.pl

mockup